Materac sprężynowy, czy piankowy?

Decydując się na kupno materaca nie zdajemy sobie sprawy jak duży mamy wybór. Jedną z najważniejszych kryterium jest rdzeń i konstrukcja materaca. Wyboru możemy dokonywać pomiędzy materacami piankowi i sprężynowymi. Wypełnienie powinno przede wszystkim zapewnić kręgosłupowi optymalne podparcie, a co za tym idzie zdrowy i spokojny sen. Materace piankowe są na pewno lżejsze. Łatwiej je obrócić czy przenieść. Materac kieszeniowy to materac z górnej półki. Uważa się je za najbardziej solidne i  komfortowe.

Materac piankowy

Materace z pianki są stosunkowo lekkie i charakteryzują się niezwykłą elastycznością punktową, gwarantując odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Materac z pianki cieszy się dużą popularnością wśród nabywców. Pianki posiadają kilka odmian, które różnią się elastycznością, sprężystością oraz gęstością. To właśnie gęstość mówi nam jaka jest twardość materaca. Czym większa gęstość, tym materac jest twardszy. Pianki przy swojej miękkości, nadają odpowiednią sztywność, a dzięki swej budowie zapewniają odpowiednią wentylację. Dzięki precyzyjnemu dobraniu pianek posiadamy możliwość dopasowania idealnego materaca dla siebie. 

Materac termoplastyczny to taki, który pod wpływem ciepła staje się plastyczny, idealnie dopasowując się sylwetki naszego ciała. Pianki 'Memory" lub inaczej "Visco" zapamiętują nasze kształty i zapewniają  odpowiednie podparcie. po odkształceniu pianka powoli wraca do pierwotnego położenia. Jesli ktoś lubi delikatne "otulenie" to materac z pianki termoelastycznej to idealny wybór. Materac z pianki Visco posiada wysokie właściwości ortopedyczne oraz rehabilitacyjne przez co są polecane również osobom cierpiącym na schorzenia kręgosłupa.

Materac lateksowy zaliczany jest do materacy bardziej miękkich. Słynie ze swojej wygody i komfortu jaki dają podczas snu. Wyróżniają się niezwykłą elastycznością a zarazem najwyższą odpornością na odkształcenia. Materac z lateksem cechuje ponadprzeciętne właściwości ortopedyczne i antyseptyczne, a dzięki specjalnym kanalikom jest przewiewny. Zapobiega to poceniu się i zapewnia zdrowy, spokojny sen. Jeśli lubimy spać na bardziej miękkim podłożu materac z warstwą lateksu będzie dobrym wyborem. Materac lateksowy jest również idealnym rozwiązaniem dla alergików i astmatyków, gdyż ani roztocza, pleśnie czy nawet grzyby nie są w stanie go zasiedlić. Ten typ materaca polecany jest przede wszystkim dzieciom, młodzieży oraz osobom chorym ciągle leżącym.

Materac sprężynowy

Materace kieszeniowe składają się ze sprężyn z drutu, umieszczonych w osobnych woreczkach. Każda sprężyna pracuje osobno, dzięki czemu niezależne punkty podparcia naszego organizmu. m więcej ich jest, tym lepszy zapewniają komfort. Materace sprężynowe są na pewno dużo twardsze niż materace piankowe. Materac sprężynowy jest dobrym rozwiązaniem dla dwojga. Na materacu kieszeniowym druga osoba nie odczuje, gdy pierwsza przewraca się z boku na bok. Ponad to taki materac jest bardziej wytrzymały i odporny na duży ciężar. Sprężyny w poszczególnych modelach materacy łączy się z różnego rodzaju piankami, tak aby materac zapewnił optymalny  komfort snu. Dla większości materac kieszeniowy to najlepszy wybór. Materac sprężynowy ze względu na budowę posłuży nam wiele lat, jednak jest bardziej kosztowny niż materac piankowy.

Materac kokosowy

Mata kokosowa w materacu to nic innego jak warstwa utwardzająca, która może być stosowana zarówno w materacach sprężynowych jak i piankowych. Warstwa kokosu zapewnia optymalną sztywność materaca oraz odpowiednią wentylację wkładu. Chroni przed rozwojem roztoczy oraz mikroorganizmów. Materac kokosowy jest idealnym wyborem u osób o znacznej wadze ciała, ale nie tylko. Materace z warstwą z maty kokosowej cieszą się wielkim powodzeniem wśród materacy dla dzieci.  

Komentarze ()

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania

Strona korzysta z Cookies i tym podobnych technologii. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdą Państwo w naszej polityce prywatności.