Jak dobrać twardość materaca do wagi?

Dlaczego ważna jest twardość materaca? Zbyt miękki materac będzie powodował zapadanie się i za szybkie zużycie produktu. Ponad to spowoduje deformację kręgosłupa, napięcie mięśni oraz bóle szyi. Z kolei zbyt twardy materac może utrudniać przepływ krwi, co będzie skutkowało dolegliwościami bólowymi w odcinku piersiowym, krzyżowym i lędźwiowym. Ból pleców jest pierwszym sygnałem, że mamy źle dobrany materac.

Czytaj dalej
3672 odsłony

Rodzaje pokrowców - czym się różnią?

Kiedy udało nam się wybrać ten idealny materac nadszedł czas na wybór jego zabezpieczenia - pokrowca. Chroni on materac przed różnymi czynnikami takimi jak zabrudzenia, kurz czy roztocza. Dzięki tym właściwościom pokrowiec odgrywa ogromną rolę w przedłużeniu żywotności materaca oraz komforcie snu. W takim razie jaka jest różnica między materiałami? Jaki pokrowiec wybrać?

Czytaj dalej
1800 odsłony

Materac dla dzieci - jaki wybrać?

Powinien być wykonany  z certyfikowanych, przebadanych komponentów. Dobrze jest, gdy materac  dziecięcy posiada właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Najważniejsze jest, aby materac dla dziecka zapewnił prawidłowe podparcie dla kręgosłupa. 

Czytaj dalej
1538 odsłony

Które materace są lepsze, piankowe czy sprężynowe?

             Materace dzielimy na dwie grupy stanowiące główną bazę podparcia dla naszego ciała. Materace piankowe i sprężynowe. Zarówno sprężynowe jak i materace piankowe posiadają wiele zalet i zapewnią prawidłowe podparcie sylwetki.

Czytaj dalej
898 odsłony

Najlepszy sposób na zdrowy sen. Jaki materac wybrać?

Dlaczego wybór odpowiedniego materaca jest tak ważny? Odpowiedź jest prosta. Otóż musimy zapewnić sobie odpowiednie warunki do wypoczynku i zapewnić sobie komfort snu. Dlatego wybór materaca to sprawa indywidualna. Wybierając materac musimy wziąć pod uwagę budowę ciała, wzrost, wagę, przyzwyczajenia, ale przede wszystkim nasze zdrowie.                  

Czytaj dalej
2552 odsłony
Product added to wishlist
Product added to compare.

Strona korzysta z Cookies i tym podobnych technologii. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdą Państwo w naszej polityce prywatności.