Materace dla dzieci - jaki wybrać?

Wybierając materac dla dziecka ważne jest, aby zapewnić przede wszystkim bezpieczeństwo naszej pociechy. Materac dla dzieci powinien być przede wszystkim nowy. Używany materac może mieć odkształcenia, które są nie wskazane dla niemowląt i małych dzieci. Powinien być wykonany  z certyfikowanych, przebadanych komponentów. Dobrze jest, gdy materac  dziecięcy posiada właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Najważniejsze jest, aby materac dla dziecka zapewnił prawidłowe podparcie dla kręgosłupa. Nie może być, ani za twardy, ani za miękki, musi być dostosowany do wieku użytkownika. Dobrym wyborem będzie materac średnio-twardy, który zapewni prawidłowe podparcie dla ciała dziecka.   Za miękki  będzie się zapadał, a za twardy nie będzie współpracował.  Dodatkowym atutem materaca będzie jego dwustronność. Pozytywnie wpłynie to na higienę i znacznie wydłuży żywotność produktu. Dla małych dzieci najlepsze są materace piankowe, wykonane z pianki poliuretanowej czy lateksowej. Część rodziców nadal respektuje materac z warstwą maty kokosowej. Dzieciom powyżej 4 roku życia można zafundować materac kieszeniowy. Warstwy materaca powinny być klejone klejem ekologicznym na bazie wody, który jest bezpieczny dla organizmu. Ważne jest również, aby materac posiadał zdejmowany pokrowiec, który można prać w pralce, tak aby można było ciągle zapewnić dziecku czystość i higienę.

Materac piankowy dla dzieci

Materac z pianki - Pianka z jakiej wykonany jest materac dziecięcy powinna zawierać co najmniej  Atest PZH. Materac z pianki  wysokoelastycznej charakteryzuje się niezwykłą elastycznością punktową, gwarantując znakomite podparcie kręgosłupa. Materac piankowy posiada właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Zapewnia doskonałe przewietrzanie i zapobiega gromadzeniu się wilgoci. Materac dla dzieci z pianki jest odporny na odkształcenia i jest bardzo wytrzymały. Materace z pianki wysokoelastycznej cieszą się dużym powodzeniem wśród rodziców.

Materac lateksowy - lateks jest bez wątpienia materiałem odznaczającym się wysoką odpornością na odkształcenia. Posiada właściwości ortopedyczne i antyseptyczne, a dzięki specjalnym kanalikom jest przewiewny. Zapobiega to poceniu się i zapewnia zdrowy spokojny sen. Najczęściej warstwa lateksu występuje w połączeniu z warstwą pianki wyskoelastyczną, bądź poliuretanową oraz warstwą kokosową. Materac z lateksem jest bardzo dobrym wyborem, jeśli chodzi o materace dla dzieci, gdyz posiadaja wydokie właściwości antyalergiczne i antyseptyczne.

Materac kokosowy dla dzieci

Materac z kokosem jest dobrym wyborem dla osób, które lubią i cenią sobie twarde podłoża. Trwają dyskusje na temat czy materac kokosowy dla niemowlaka. Wielu lekarzy pediatrów twierdzi, ze materac z warstwą kokosową zmniejsza ryzyko śmierci łóżeczkowej u niemowląt, gdyż kokos pod wpływem ciężaru dziecka na pewno się nie ugnie. Twardość materaca z kokosem pomaga uniknąć wad postawy. Mata kokosowa posiada  doskonałą cyrkulację powietrza, stąd też materace kokosowe polecane są dla dzieci, szczególnie alergików.

Komentarze ()

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania