Rodzaje pokrowców - czym się różnią?

Pokrowiec na materac odgrywa ogromną rolę w użytkowaniu i przedłużeniu żywotności materaca. Chroni on materac przed takimi czynnikami jak zabrudzenia, kurz czy roztocza. Przy wyborze pokrowca priorytetem powinny być przepuszczalność powietrza oraz chłonność wilgoci. Ważne jest czy  wykonany został z materiałów hipoalergicznych , takich które nie powodują podrażnień skóry, nie uczulają. Dobry pokrowiec powinien być wykonany z materiałów posiadających  niezbędne atesty.

Porównanie właściwości włókien używanych w pokrowcach

Pokrowiec na materac wykonany jest zazwyczaj z mieszanki różnych włókien: naturalnych, syntetycznych oraz sztucznych. w zależności od kombinacji otrzymuje się różnorodne właściwości.

Włókna poliestrowe i poliamidowe charakteryzują się wytrzymałością, elastycznością, sprężystością oraz odpornością na uszkodzenia. zapobiegają gromadzeniu się grzybów i bakterii, dzięki czemu są odpowiednie dla osób z alergią  dolegliwościami skórnymi.

Wiskoza wytwarzana jest z celulozy drzewnej. To bardzo przyjemny dla skóry materiał, który może mieć cechy bawełny, jedwabiu, lnu jak i wełny. Jest przewiewna, elastyczna i oddychająca.

Włókno bambusowe posiada podobne właściwości do wiskozy. produkcja tych dwóch materiałów odbywa się tak samo. Największą zaletą z celulozy bambusowej jest jej silne działanie antybakteryjne, jest odpowiednia dla alergików oraz osób z dolegliwościami skórnymi np. AZS. Ponad to dobrze wchłania wilgoć co pozytywnie wpływa na właściwości termoregulacyjne. Materiał ten jest odporny na zabrudzenia oraz szybko wysycha np. po praniu. Należy jednak pamiętać aby podczas prania używać delikatnych detergentów oraz niskich temperatur.

Tencel to materiał wytworzony ze szczególną dbałością o środowisko naturalne. Jest to jeden z najlepszych dostępnych materiałów sztucznych przyjemnych dla skóry. Cechuje się dużą wytrzymałością i trwałością, a przy tym pozostaje delikatny jak jedwab. Tencel charakteryzuje się dobrą przepuszczalnością powietrza, wchłanianiem wilgoci, a także uniemożliwia rozwój bakterii, grzybów i roztoczy.

Bawełna - włókno naturalne, posiada właściwości higroskopijne, łatwo przepuszcza powietrze. Bawełna jest odporna na rozciąganie ora wysoką temperaturę. Zdecydowanie najlepszy wybór dla alergików.

Carbon - zawiera węgiel węglowy, bawełnę i bambus. Jest jedwabisty i delikatny w dotyku. Pokrowiec posiada właściwości antyalergiczne, minimalizuje ryzyko rozwoju roztoczy w materacu. Charakteryzuje się ponadprzeciętną trwałością oraz neutralizuje jony dodatnie odpowiadające za uczucie stresu i przemęczenia.

Silver - zawiera wiskozę oraz  jony srebra. Pokrowiec w kolorze białym z dodatkiem srebrnej nitki, zapewnia ochronę przed bakteriami, obniża stres i pomaga zasnąć. Zapobiega dostawaniu się kurzu w głąb materaca. Udowodniono, że jony srebra przeciwdziałają rozwojowi bakterii, stawonogów, grzybów oraz pierwotniaków. Produkowany jest z najwyższej jakości materiałów hipoalergicznych.

Melody Classic - hipoalergiczna tkanina w kolorze białym, o wysokiej gramaturze , aż 500 g/m2 doskonale absorbuje nadmiar wilgoci, zapewnia  przepuszczalność powietrza i doskonałą wentylację wkładu. Pokrowiec jest przyjemny i ciepły w dotyku. Bardzo trwały i elastyczny materiał odporny na wielokrotne pranie.

Aloevera - materiał z akcentem jasno-zielonym, w dotyku jest niezwykle delikatny i przez to przyjazny dla skóry. Posiada właściwości antyalergiczne i antybakteryjne, dzięki czemu chroni przed roztoczami i ich rozmnażaniem. Pikowany pokrowiec zapewnia bardzo dobrą wentylację materaca.

Andora - pikowany, szary pokrowiec posiada właściwości hipoalergiczne. Doskonale absorbuje nadmiar wilgoci, jednocześnie zapewniając przepuszczalność powietrza i doskonałą wentylację wkładu.

Komentarze ()

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania